Skip to content Skip to footer

SILLY BIO PILS

109 ден

ORGANIC PILSNER / 250 ml / 5 % alc / BELGIUM

Првото органско пиво од Белгија

 

Нема на залиха

Опис

Silly BIO Pils е поблаго пиво од Silly Pils, Пријатно лагер пиво со 100 % огрански суровини (слад и хмељ). Пријатен вкус и блага горчина.
Добитник нз Златна медала за категорија на European Beer Awards 2020 г.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Волумен: 250 мл
ABV: 5%
Земја на потекло: Белгија
Боја: Блонд
Стил на пиво: Пилснер
Производител: Brasserie de Silly

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SILLY BIO PILS”