Skip to content Skip to footer

Scotch Silly Pinot Noir Barrel Aged

750 ден

SPECIAL ALE / 10 % alc / 750 ml / BE

Нема на залиха

Категории , Product ID: 9795

Опис

Секоја година во пиварата Brasserie de Silly брендот Silly Scotch одлежува неколку месеци во различни буриња. Во 2019 г одлежа во буриња од Pinot Noir кој што на пивото му дава длабока темна боја и уникатна арома и вкус која што е резултат на одлежувањето во бурето.