Skip to content Skip to footer

San Miguel

90 ден

LAGER BEER / 330 ML / 4,4 % / SPAIN

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 9912

Опис

Тип на пиво: светло лагер пиво
Земја на потекло: Шпанија
процент на алкохол: 4,4%
состојки: вода, јачменов слад, хмељ, пченка,
производител: Mahou San Miguel
San Miguel е пастеризирано светло лагер пиво направено од селекција на хмељ, кој кога ќе се послужи пивото со парче лимон помогнува да се намали неговата горчина. Вистински избор за летно освежување како што кажува и самото име на брендот,