Skip to content Skip to footer

BEVOG RUDEEN BLACK IPA

210 ден

BLACK IPA / 7,4% ALC. / 0,33L

Нема на залиха

Опис

Богата црна боја со ароми на печена чоколада и карамела. Хмељот додаден во пивото ја збогатува аромата со овошни мириси. пивото Рудеен во исто време е освежувачко и горчливо. Пред да го дегустирате затворете ги очите, помирисајте го и вкусете голтка од ова пиво. Смела комбинација на портер и ИПА.

Алкохол: 7,4 %
Волумен: 330 мл
Стил: India Pale Ale (IPA)
температура на служење: 9-11 ° C