Skip to content Skip to footer

Pivdzan IPA

150 ден

ABV: 6.4% | IBU: 78 | EBC: 17

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 9442

Опис

Златно жолта боја, тип на але пиво со интензивна арома на хмељ, средна сувост и висока горчина.

Занаетчиска пивара Пивџан е активна од 2016 година, и е првата локална микропивара од Грачаница, Косово, со неколку различни уникатни стилови на крафт пива. Достапни во стаклена амбалажа и на точење. Пивџан е резултат на вистинско уживање на вкусот на пивото, и произведуваат пиво без компромиси, со што се гарантира дека овој производ ви нуди се од неговите автентични состојки: широк спектар на вкусови од јачменовиот слад, како и избалансирана горчина и овошна арома од плодовите од хмељот.

Пивџан пивото е пиво со душа и со цел.