Skip to content Skip to footer

Pivdzan Amber Ale

150 ден

ABV: 5.6% | IBU: 36 | EBC: 29

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 9439

Опис

Длабока арома на слад, килибарна боја, средна горчина на хмељ, пријатна газираност.

Занаетчиска пивара Пивџан е активна од 2016 година, и е првата локална микропивара од Грачаница, Косово, со неколку различни уникатни стилови на крафт пива. Достапни во стаклена амбалажа и на точење. Пивџан е резултат на вистинско уживање на вкусот на пивото, и произведуваат пиво без компромиси, со што се гарантира дека овој производ ви нуди се од неговите автентични состојки: широк спектар на вкусови од јачменовиот слад, како и избалансирана горчина и овошна арома од плодовите од хмељот.

Пивџан пивото е пиво со душа и со цел.