Skip to content Skip to footer

Peroni

60 ден

Lager / 330mL / 4,7 % ALC / italy

In stock

Categories: , , , Product ID: 9085

Опис

Peroni е најпродаваното комерцијално пиво во Италија, автентичен Италијански лагер произведен со претежно локални состојхи

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Волумен 330 мл
Стил на пиво: лагер
Процент на алкохол: 4,7%