Skip to content Skip to footer

PERONI GRAN RISERVA PURO MALTO

120 ден

PREMIUM LAGER / 500 ml / 5.2 % ITALY

„деликатна арома и богатство на зачини, необично за лагер пиво“

Нема на залиха

Категории , Product ID: 2978

Опис

Peroni Gran Riserva Puro Malto од специјалната серија на семејството на Peroni се карактеризира со деликатна арома на сладот на печени житни култури и богатсво на зачини. Избалансираната горчина ја неутрализира блажината на сладот создавајќи производ со висок квалитет кој е уникатен и лесен за конзумирање.
100% италјански суровини. Идеален е во комбинација со паста, рижото, бело месо и риба.

Профил:

Процент на алкохол: 5.2% vol
Стил на пиво: Premium Lager
Боја: златно жолта
Се служи на температура од 4-6 ° C