Skip to content Skip to footer

BEVOG OND SMOKED PORTER

210 ден

SMOKED PORTER / 6,3% ALC. / 0,33L / AUSTRIA

Нема на залиха

Категории , , , Product ID: 9188

Опис

OND  е одраз на љубовта кон дименото и темно пиво. Има повисок процент на алкохол и средно тело. Димената арома се провлекува низ целото пиво и не ја засенува комбинацијата со печениот слад кој му дава арома на чоколадо и карамела. Зачинет е со словенски и американски хмељ, кои му даваат билни мириси на пивото за да ја комплетираат комплексноста на пивото.