Skip to content Skip to footer

BEVOG NITRO COCONUT PORTER

190 ден

NITRO COCONUT PORTER / 5,5% ALC. / 0,33L

Нема на залиха

Опис

Nitro на Bevog е Портер пиво во кој што се додава нитроген и голема количина на кокос со нагласени навестувања на лешник, кафе, карамела. Се чувствува кремаста структура во устата и има мала речиси неприметна горчина. При точење на ова пиво прочитајте ги инструкциите на лименката и уживајте во извонредниот каскаден ефект.

Алкохол: 5.5%
Волумен:33cl
Стил: Nitro Cocunut Porter
температура на служење :9-11 ° C