Skip to content Skip to footer

MENABREA BLONDA 33

120 ден

PREMIUM LAGER / 330 ml / 4.8 % alc / ITALY

Нема на залиха

SKU: 120 Категории , , Product ID: 9147

Опис

Светло пиво добиено со примарна ферментација, Премум Лагер
Состојки Вода, слад од јачмен, пченка и хмељ
Тежина 660 мл
Земја на потекло: Италија
Пакување: Стаклено шише
Начин на чување Да се чува на суво, ладно и темно место
Рок на траење Испечатен на амбалажата
Алергени Состојки кои можат да предизвикаат алергиск
Боја Златно жолта
Тело Округло
Горчина Умерена
Екстракт 11,2 ˖/˗0,4
Алкохол (%) 4,8 ˖/˗0,5

Пиварата Menabrea brewery е основана во 1846 година од Жан Жозеф Менабреа кој ја изгради својата пиварница на подножјето на Алпите, каде што водата е чиста и ладна исто како и воздухот. Откако ги преживеа двете Светски Војни