Skip to content Skip to footer

MENABREA BLONDA 66

160 ден

LAGER / 660 ml / 4,8 % / ITALY

Нема на залиха

Категории , Product ID: 9152

Опис

Наименување Светло пиво добиено со примарна ферментација, Премум Лагер
Состојки Вода, слад од јачмен, пченка и хмељ
Тежина 660 мл
Земја на потекло: Италија
Пакување: Стаклено шише
Начин на чување Да се чува на суво, ладно и темно место
Рок на траење Испечатен на амбалажата
Алергени Состојки кои можат да предизвикаат алергиск
Боја Златно жолта
Тело Округло
Горчина Умерена
Екстракт 11,2 ˖/˗0,4
Алкохол (%) 4,8 ˖/˗0,5