Skip to content Skip to footer

MENABREA AMBRATA

140 ден

MARZEN / 330 ml / 5 % alc /ITALY
“Симбол на Италијанската извонредност и перфекција.”

 

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 9154

Опис

Пивото од типот Марзен познато по својата карактеристична килибарна боја. Добиено со примарна ферментација, овозможува пријатен и взаемно урамнотежен вкус на слад и хмељ.

Се препорачува да се конзумира на температура помеѓу 6 и 8˚С.

Наименување Темно пиво
Состојки вода, слад од јачмен, пченка и хмељ
Тежина 330 мл
Земја на потекло: Италија
Пакување: Стаклено шише
Начин на чување Да се чува на суво, ладно и темно место
Рок на траење Испечатен на амбалажата
Алергени Состојки кои можат да предизвикаат алергиска реакција и нетолерантност: слад од јачмен
Боја Килибар
Тело Округло
Горчина Умерена
Екстракт 11,8 ˖/˗0,4
Алкохол (%) 5,0 ˖/˗0,5