Skip to content Skip to footer

Lucky Shoes Lager beer

210 ден

VIENNA LAGER / 330 ml / 5.1 % / ITALY

Нема на залиха

Категории , Product ID: 9910

Опис

СТИЛ НА ПИВО VIENNA LAGER
ABV: 5.1%
Се служи на температура од 6 – 8C
Боја: светло бакарна
Горчина: 26 IBU

Најдобро оди во комбинација со: сувомеснати производи, сирење, месо и пица

 

Овој сајт е наменет за лица над 18 години