Skip to content Skip to footer

LIFER

59 ден

LAGER / 500 ml / 4,8 % /MACEDONIA

„Македонско пиво кое што се издвојува со својата хармонија на исполнетост и горчина“

Нема на залиха

Категории , , , Product ID: 2599

Опис

LIFER пивото е премиум светло лагер пиво со нежен, рафиниран и освежувачки вкус кој оддава впечаток дека е штотуку наточено,со уникатна боја на зрело жито и бујна и цврста пена.Неговата горчина е пријатна и е во перфектен баланс со богатата арома и свежиот вкус што го прави идеално питко и освежувачко.Создадено е по традиционален рецепт според германскиот закон за чистота на пиво стар пет века(Reinheitsgebot донесен 1516година)од четири внимателно одбрани основни состојки:јачменов слад,хмељ,квасец и вода. Во својот состав тоа содржи најквалитетен германски јачменов слад и хмељ, без додаток на други житарки,што е уште една потврда за премиум квалитетот на ова пиво, заедно со користењето на чиста Изворска вода,како една од главните состојки.LIFER пивото се произведува со најсовремена микробиолошка филтрација со што пивото го задржува својот оригинален вкус и свежина.

произведено по најнова и најсовремена технологија, пиво на компанијата Кожувчанка ДОО од Кавадарци.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “LIFER”