Skip to content Skip to footer

LIEFMANS KRIEK BRUT

250 ден

BLEND KRIEK BRUT / 330 ml/ 6 %

Нема на залиха

Опис

ПРОФИЛ НА ПИВО:

Производител: Brouwerij Liefmans
Земја на потекло: Белгија
Процент на алкохол: 6%
Волумен: 330 мл

Liefmans Kriek-Brut е деликатесно луксузно пиво, прекрасен спој на на свежината и киселоста на црешата. Има длабока кафеаво црвена боја, и прекрасна пена, со ароми на дрво и бадем, Се чувствува слатко киселкастиот карактер на овошјето. Liefmans Kriek-Brut е бленд односно мешавина на свежо пиво со свежи плодови на цреша. Пивото одлежува една ипол година така што неговиот свеж и кисел вкус е доста ценет. Но, сепак внимателно со ова пиво! Има 10 години рок на траење.