Skip to content Skip to footer

LA TRAPPE QUADRUPEL

220 ден

TRAPPIST / 10 % / 330 ML / NETHERLAND

Нема на залиха

Категории , Product ID: 10000

Опис

Име на производ: La Trappe Quadrupel
Процент на алкохол: 10 %
Стил на пиво: Трапист, dark & quadrupel
Земја на потекло Холандија
Боја: EBC 36
Горчина: EBU 22

Уникатно Трапистичко пиво кое што одлежува неколку години во визбите во Опатијата Ла Трапе и е најсилното пиво од серијалот Ла Трапе со темна килибарна боја, топол и избалансиран вкус, малку слатко и има пријатна горчина. Овој рецепт е креиран во 1991 г од страна на монасите во опатијата. Се служи на температура од 10 – 14 С.