Skip to content Skip to footer

HOP VERDOMME IPA

210 ден

IPA /330 ml / 7 % alc/ BELGIUM

Нема на залиха

Категории , , , Product ID: 8910

Опис

ПРОФИЛ НА ПИВО

Стил на пиво: Але
Волумен: 330 мл
Процент на алкохол: 7%
Земја на потекло: Белгија
Производител: brouwerij kerkom

Името ИПА за ова пиво не се однесува на познатиот пивски стил IPA, туку го има значењето на зборовите Incredible, Powerful & Amazing, кои што му го даваат белегот на ова моќно пиво направено со 7 типови на хмељ воглавно Американски и Фламански. Свежо и овошно се препорачува со салати пилешко, бела риба или младо сирење. Специјално пиво за фановите на екстремната горчина.