Skip to content Skip to footer

HEINEKEN MAGNUM

429 ден

MAGNUM PILSNER / 1,5 L/ Alcohol/Vol:5% / NETHERLAND

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 8955

Опис

Пиво во стаклена амбалажа 1.5l

HEINEKEN MAGNUM Пиво во стаклена амбалажа 1.5l

Состојки: вода, Јачменов слад, хмељ • Нето-КОЛИЧИНА 1500ml • Пастеризирано • Екстракт: 11,4% • Алкохол 5% • Да се чува на темно и ладно место, заштитено од замрзнување и директна сончева светлина • Произведено и полнето под надзор на Heineken’s Brouwerijen Nederland Bv, Холандија • Увезено од: Полска • Увозник: Пивара Скопје АД
За оние кои сакаат да го пијат ова популарно пиво како шампањ 🙂 . Затворено е со плутена тапа со метална заштита Магнумот е достапен во лимитирана серија.