Skip to content Skip to footer

BrewDog HAZY JANE NEW ENGLAND IPA

190 ден

NEW ENGLAND IPA / 330 ml / 5% SCOTLAND

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 2575

Опис

ОПИС НА ПРОДУКТОТ

Состојки: јачменов слад, овесни житарки, пченица, хмељ, вода, квасец
Алкохол 5%
Волумен 330 мл
Земја Шкотска
Произведува и полни BrewDog Plc,  Balmacassie Commercial Park, Ellon, Scotland,

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BrewDog HAZY JANE NEW ENGLAND IPA”