Skip to content Skip to footer

BEVOG HAGGER 02 2021

850 ден

BARREL AGED BARLEYWINE / 12,2% ALC. / 0,33L / AUSTRIA

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 9177

Опис

комплексна арома и вкус на суво овошје, темна и слатка карамела, ванила, кокос, какао,. Пивото Хагер е плод на сложена техниока на производство на пиво во комбинација со внимателно долготрајно одлежување на пивото во дабови буриња.

12,2 alc.