Skip to content Skip to footer

GROLSCH

140 ден

LAGER / 500 ml / 5% alc / NETHERLAND

„Пријатна горчина со богат послевкус“

Нема на залиха

Категорија Product ID: 2987

Опис

Grolsch Premium Pilsner е пиво со полно тело, пријатна горчина и богат вкус. Се произведува во Холандија повеќе од 400 години Овој рецепт е со два типа на хмељ едниот з агорчина, другиот за арома, што му го дава уникатниот вкус и карактер на ова пиво.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Волумен: 500мл
Алкохол: 5%
Боја: златно жолта
Се произведува од 1615 година
Се служи на температура од 6-8 степени целзиусови.

Одличен партнер со скара, суши, Ориентални јадења и пилешко, и тврди сирења