Skip to content Skip to footer

Enghien d’Hiver

(1 Преглед на корисник)

180 ден

WINTER STRONG ALE / 330 ml / 9 % alc / BELGIUM

повеќе од едно Божиќно пиво, во кое може и треба да се ужива и во раната пролет.

Нема на залиха

SKU: 134582 Категорија Ознаки: , , Product ID: 401

Опис

Зимските денови навистина може да бидат многу студени и идеална можност да се загреете дома е со едно вкусно зимско пиво. Минатата година Enghien Noël го смени името во Enghien d’Hiver бидејќи од пиварата сметаат дека е повеќе од едно Божиќно пиво, во кое може и треба да се ужива и во раната пролет. Тип на але пиво кое што ферментира и во шише, нешто што е традиционално за Белгиските пива. Светло пиво со прекрасна горчина и ефект кој што истовремено и ќе ве загрее и стопли. Уште на првата голтка ја чувствувате пријатната горчина на хмељот, со возбудливи ноти на ванила и зачини. За да уживате во овој целосен вкус на пивото од пиварата направија една ексклузивна чаша која што изгледа како за вино од висока класа погодно за Бордо или Бургунди и ќе бидете изненадени од сензациите кои што ги нуди доколку го пиете од слична чаша. Идеална температура за служење е 5 до 8 °C. Добитник е на златна медала на Asia Beer Challenge еден од најважните пивски натпревари во Азија, пазар кој е во брз развој и во кој се застапени 50% од пивата кои се конзумираат во цел свет.

Боја и стил:  Blond beer
Алкохол: 9% vol. alc.
Мекост: 2/10
Горчина: 7/10
Температура на служење: Serve between 5 ° C and 8 ° C
Состојки: Water, Malt, Yeast, Kent hops, Hallertau hops, Coriander, Ginger.
Производител; Brasserie de Silly
Земја на потекло: Белгија
Рок на траење:

1 преглед за Enghien d’Hiver

  1. TRX_admin

    Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore te feugait nulla facilisi.

Додај преглед