Skip to content Skip to footer

FULLER’S ESB

200 ден

EXTRA SPECIAL BITTER / 500ml / 5.5 % alc / ENGLAND

Создадено за да победува и освојува

Нема на залиха

Категории , Product ID: 8161

Опис

Два пати прогласувано за Светски шампион, ESB е едно од најценетите и најдекоративни пива од своето време. Создадено за да победува и освојува, со силно и полно тело, мека и пријатна горчина, Како бренд ESB се лансира во 1971 година, бидејќи пиварите во тоа време долго време с еобидувале да создадан некој нов стил „ordinary’ bitter и special. Овој специјален битер е неспоредлив со Лондон Прајд, Богата темна боја, со ароми на портокал, избалансиран вкус на тофи од сладот, од хмељот добива тревни ароми. Сомелиерите го препорачуваат со бифтек и чипс,

Производител: Griffin Brewery
Волумен 500 ml
Алкохол: 5,9%