Skip to content Skip to footer

FRANZISKANER HEFFE WEISEN

140 ден

HEFFE WEISEN / 500 МЛ/ 5% / GERMANY

На залиха

Категории , Product ID: 10376

Опис

Franziskaner Hefe-Weissbier е Германски стил на пченично пиво во производство на пиварата Spaten-Franziskaner-Brau. Матно, со средно ниво на карбонизација, освежителен овошен и зачинет карактер. Содржи 5 % алкохол, совршен партнер со Германската кујна и салати, риба, кремасти сирења. Се служи на температура од 7–10°C