Skip to content Skip to footer

ESTRELLA DAMM, GLUTEN FREE LAGER BEER

120 ден

EUROPEAN PALE LAGER GLUTEN FREE / 330 M / 4.6 % ALC / SPAIN

Нема на залиха

Категории , Product ID: 10381

Опис

Estrella Damm premium lager се произведува во Барселона, Шпанија, со медитерански состојки уште од 1876 г. Јачменот го земаат од локални фармери а сладот го прават во самата фабрика заедно со медитерански ориз.

Во 201 и во 2020 е прогласено за „најдобар пивски бренд“ од страна на Restaurant Magazine во Велика Британија.