Skip to content Skip to footer

DELIRIUM TREMENS

250 ден

GOLDEN STRONG ALE / 330 ml / 8.5 % alc

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 8809

Опис

ПРОФИЛ НА ПИВО:

Производител: BREWERY HUYGHE
Земја на потекло: Белгија
Процент на алкохол: 8,5%
СТИЛ: Golden strong Ale
Формат; 330 мл
Силен долготраен вкус, доста зачинет, стабилна пена, висока слаткост поради јачината на алкохол. Направено со неколку различни видови на квасец, во аромите се чувствува цитрус, банана, праска, мед, и многу други силни зачини како коријандер морско оревче/ Поради неговата изразителна алкохолна јачина го препорачуваат со десерти, салати или овошје. или некој тешки сирења. Прекрасно празнично задоволство за душата.