Skip to content Skip to footer

CROWN IPA

120 ден

IPA / 330 ml / 5,5 % alk / MACEDONIA

Нема на залиха

Опис

Волумен: 330 мл
Алкохол: 5,5 %
екстракт: 14,5 %
енергетска вредност: 53кcal во 100 ml
да се чува на температура од 2 – 8 степени на суво и темно место заштитено од сончева светлина
Појав ана талог е својствена.
Произведува и полни : Крафт Хаус Пиварница, Велес, Македонија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CROWN IPA”