Skip to content Skip to footer

CRAFT BEER

1.200 ден

64 PAGES BOOK / BOTTLE OPENER / 4 beer mats

Нема на залиха

Категорија Product ID: 9001

Опис

Сетот содржи: 64 – страници книга
отварач за пиво
4 пивски подметнувачи
Откријте ја историјата, производството и вкусовите на светските пива!
Од але пива и стаути до лагер и ИПА пива, опис на поширокиот спектар на пивските стилови. Од светскиот тренд на занаетчиските пива специјализирани со уникатни мали серии на пива кои се полни со карактер и вкус, еден навидум бесконечен избор. Оваа навидум мала книга содржи 64 страници кои што ќе ви помогнат при вашиот избор на пиво, објасни разликите помеѓу стиловите на пиво, земјата на потекло и процесот на производство. Одличен подарок за вистинскиот љуботел на пивото!

Издавач: Igloo Books