Skip to content Skip to footer

CHIMAY RED

210 ден

TRAPPIST BEER / 7% alc/ 330 ml / Belgium

Нема на залиха

Категории , , , Product ID: 8860

Опис

CHIMAY RED e автентично Трапист пиво со прекрасна килибарна боја кое што го произведуваат монаси од Белгиската опатија Скурмонт. Ова Трапист пиво се вари зад ѕидовите на Манастирот Abbey of Scourmont а оригиналниот рецепт го има креирано Отец Теодор во текот на Втората Светска Војна. Се одликува со килибарна боја, цврста и стабилна пена, изобилство на овошни ароми, карамела и блага горчина во финишот. Совршено се комбинира со сирењата кои што се произведуваат во самиот Манастир, но и било кое друго тврдо сирење. Пиво во кое што секогаш треба да имате доверба и високи очекувања.

ПРОФИЛ НА ПИВО:

Стил на пиво: Trappist dubbel
Волумен: 330 ml
Алкохол: 7%
Земја на потекло: Белгија