Skip to content Skip to footer

CELIA ORGANIC GLUTEN FREE

109 ден

ORGANIC GLUTEN FREE PILSNER / 330 ml/ 5 % / CZECH REPUBLIC

Создаден за уживање, со сите поволности како безглутенски природно карбонизиран производ

In stock

Category: Product ID: 2740

Опис

Светло органско премиум пиво

Органско безглутенско светло пиво

Нутритивни вредности во 100ml:

Енергија 176kJ/42 Kcal;

Масти 0g; од кои заситени 0g;

Јаглехидрати 4,5g; од кои Шеќери 3,0g;

Протеини 0,25g;

Сол 0g (139 калории по шише)