Skip to content Skip to footer

Peroni Gran Riserva Rossa

120 ден

VIENNA LAGER / 500 ml /5.2%  / ITALY

„Квалитетно пиво, лесно тело и посебна арома, избалансирано со ноти на карамелизираниот слад. 100% Италјанско“

 

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 2985

Опис

Произведено во согласност со традиционалниот начин на производство на пиво со употреба на 100% Италјански слад. Ова интересно црвено пиво е малку поразлично од останатите. Се карактеризира со долг процес на производство и умерена содржина на алкохол, идеално за посебни моменти на уживање и дегустација. Peroni Gran Riserva Rossa е квалитетно пиво, лесно тело и посебна арома, избалансирано со ноти на карамелизираниот слад.

ПРОФИЛ:
Алкохол: 5,2%
Стил на пиво: Vienna Style
Боја на пивото: Црвенкаста благодарение на Италјанскиот темен слад
Карактеристики: Полно тело лесно за пиење, пријатна арома на слад
Се служи на температура од 6-8  °