Skip to content Skip to footer

PERONI GRAN RISERVA BIANCA

120 ден

WITBIER / BLANCHE / 500 ml/ 5.1 % / ITALY

„Елегантно пиво со доста ароми и зачини, идеално за уживање во посебни моменти“

Нема на залиха

Категорија Product ID: 2983

Опис

Избалансирано пиво со јачменов и пченичен слад, лесно и освежително, елегантно светло матна боја карактеристична за пченичните пива од Белгија, збогатено со доста овошни ароми и зачини, од кои посебно доминира каранфилчето. Идеално пиво за уживање во посебни моменти.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Процент на алкохол: 5,1%
Тип на пиво, Бело пиво Бланше Ваизен, пченично
Боја: елегантно светла боја благодарение на светлиот Италјански слад
Вкус: Ароматично и освежително
Се служи на температура од 6-8 ° C

Дополнителни информации

Тежина 12 kg