Skip to content Skip to footer

BEVOG SCALOPED HAMMERHEAD SHARK

270 ден

BELGIAN RYE IPA / 7% ALC. / 0.5L

На залиха

Категории , Product ID: 9989

Опис

Прекрасен стил на пиво што заслужува повеќе внимание, повторно.
Овошен и зачинет во исто време, богат, но горчлив на крајот. Ова пиво покажува колку едноставноста може да биде сложена и убава. Германски пилснер слад, суров ‘рж, Австралиски хмељ galaxy и Белгиски квасец. Цитрус, слатко овошје, типични зачинети и овошни белгиски ароми, бобинки и присуството на густа хмељ ќе го исполнат вашиот нос и уста.Слатко на почеток, и горко во финишот.