Skip to content Skip to footer

BEVOG PUNK ROCK HOLIDAY THE SOUR POWER

170 ден

На залиха

Категорија Product ID: 10742

Опис

SOUR ALE со малини, боровинки и лимон

The Sour Power – official beer of PRH 2.3

Brauhaus Bevog

стил на пиво: Sour – Berliner Weisse

алкохол: 3,3 %

земја на потекло Австрија

Официјално пиво направено за фестивалот Punk Rock Holiday 2.3. со цел за да се излечи мамурлокот од напорниот фестивалски ден. Неверојатно питко кисело пиво, збогатено со малини, боровинки и лимон.Многу е освежувачко  и содржи само 3,3 % алк.

Фестивалот Панк Рок Холидеј се одржува во Словенија, толмин, и стана еден од најинтересните фестивали во Европа, Кампување под дрвја, опкружено со планини и медитеранска клима, и избор на бендови без ограничувања.

https://www.punkrockholiday.com/