Skip to content Skip to footer

BERSALIS KADET

210 ден

SESSION TRIPEL / 4.5 % / 330 ml / BELGIUM

На залиха

Категории , Product ID: 10156

Опис

SESSION TRIPEL

Bersalis Kadet e светло и лесно освежително але пиво полно со ароми и вкусови.

ПРОИЗВОДИТЕЛ: Oud Beersel
Земја на потекло. Белгија
Се служи на температура од
: 8°C – 12°C 
амбалажа: 33 cl
состав: вода, јачменов слад, хмељ, квасец
4.5% ABV
Боја: златно жолта
Арома: овошни ноти

На Australian International Beer Awards во 2011 г доби бронзена медала.

 

Овој сајт е наменет за лица над 18 години