Skip to content Skip to footer

Bavaria Premium Beer

80 ден

PREMIUM / 5 % / 330 ml / HOLLAND

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 10326

Опис

BAVARIA е Холандско извозно лагер пиво кое што денес го произведува Swinkels family.втора по големина пивска компанија после Хајнекен. Се произведува во малото село Lieshout во Холандија од 1719 година.

Состав: природна изворска вода, јачменов слад, екстракт од хмељ, глукоза