Skip to content Skip to footer

BARREL AGED SCOTCH SILLY PINOT NOIR BARREL 750ml

800 ден

Нема на залиха

Категории , Product ID: 10577

Опис

Секоја година од пиварата brasserie de silly  нивниот најпознат бренд Silly Scotch го стареат во буриња од различен тип. Во 2019 г почнаа да го зреат во Шкотско буре од Пинот Ноар кое што на пивото му дава сосема поинаков карактер и уникатен суптилен вкус.

Содржина на алкохол: 10 %
Волумен 750 мл
Белгија