Skip to content Skip to footer

BALADIN SUZY DRY FRUIT BEER

750 ден

FRUIT BEER / 750 ml / 6 % /ITALY

На залиха

Опис

Алкохол: 6%
Degree Plato: 14,5
Боја (EBC): 8
степен на горчина (IBU): 8-10
Температура на служење : 10-12 °C’

Производител: Birra Baladin

Состојки: вода, јачменов слад, пире од сливи, пченичен слад, пченица, рж, хељда, грозје, хмељ микс од зачини. Деликатна киселост, лесна за пиење и покрај високиот процент на алкохол, одличен аперитив.