Skip to content Skip to footer

BALADIN SUPER

650 ден

BELGIAN STRONG AMBER ALE / 750 ml / 8% ITALY

Првото флаширано пиво на Баладин

Нема на залиха

Категорија Product ID: 3293

Опис

SUPER е пиво со килибарна боја и фина стабилна пена. Сложена структура на ароми и мириси ванила, портокал, варено јаболко. SUPER е првото пиво кое што е создаено во пиварата уште во 1997 година. Со текот на годините ова пиво стана вистински камен темелник за она што денес претставува Италијанското пиво.

Волумен: 750 ml
Алкохол: 8%
Се служи на температура од 10-12 °C

се служи со димено месо стари сирења, овошн десерти крем