Skip to content Skip to footer

BALADIN SUPER BITTER

200 ден

BELGIAN STRONG AMBER ALE / 330 ml / 8 % / ITALY 

Баланс помеѓу аромите на хмељот и сладот

Нема на залиха

Категорија Product ID: 3301

Опис

SUPER BITTER  го следи трендот на горчливите пива, но без да оди предалеку! Изобилство на многу мириси и ароми со употреба на еден американски хмељ Амарило, Super Bitter е надградување на неговата поголема сестра пивото SUPER.

Стил: Belgian Strong Ale
Формат: 330 мл
Алкохол: 8%
Се служи на температура од 10-12 °C

Го препорачуваат со црвено месо, со месо на скара, стари сирења и суви десерти.