Skip to content Skip to footer

BALADIN SUD

220 ден

WITBEER/ 500 ml / 4.5 % / ITALY

Вистинско патување низ состојките

На залиха

Опис

SUD DI BALADIN крафт пиво во лименка, светла жолта боја и бела пена, на носот се чувствуваат ноти од житарките и овошни ароми на мандарина, кори од портокал и коријандер, Генерално доста свежо и освежително пиво, лесно за пиење, квалитетот го подобрува со зголемување на препорачаната температура на служење.

Состав: Вода, слад од јачмен, слад од пченица, пченица, хмељ, мешавина од зачини и кора од цитрус во различни пропорции, квасец.

Волумен: 330 ml
Алкохол: 4,5 %
Се служи на температура од 8-10 °C

Сомелиерите го препорачуваат со бело месо, риба, карпачо од бела риба, кремасти чорби, рижото од лимон или зачинети јуфки, свежи сирења, компоти,