Skip to content Skip to footer

BALADIN POP

150 ден

AMERICAN PALE ALE / 6% / 330 мл/ ИТАЛИЈА

Нема на залиха

Категории , , , Product ID: 10241

Опис

POP e Аmerican Pale Ale на Баладин во лименка лесно и освежително пиво за секоја пригода и е првото Италијанско пиво во лименка со изобилство на цитрусни и други овошни ароми од хмељот.

ПРОЦЕНТ НА АЛКОХОЛ: 6%
Волумен: 330 мл
IBU: 30-32
се служи на температура од 8-10 ° C.

Производител: Birra Baladin
Земја на потекло: Италија