Skip to content Skip to footer

BALADIN MIELIKA HONEY BEER

750 ден

HONEY BEER / ITALY / 9 % alc / 750 ml

Нема на залиха

Категории , Product ID: 10232

Опис

Стил на пиво: Spice / Herb / Vegetable
Земја на потекло: Италија
Производител: Birrificio Baladin
Процент на алкохол: 9%
Температура на служење: 10-12 C
состојки: вода, јачменов слад, мед и пропорционални размери на хмељ, шекер, квасец.

Опис: пиво со светли бакарни нијанси, благо, хомогено и со умерена кремаста пена. Веднаш дава мириси на мед, жолти овошни плодови и бисквити. При голтање на пивото се чувствува суптилна нежност на сладот,

 

Овој сајт е наменет за лица над 18 години