Skip to content Skip to footer

BEVOG BAJA OATMEAL STOUT

110 ден

OATMEAL STOUT / 5,8% ALC. / 0,33L

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 9181

Опис

Суштината на ова пиво е во овесната каша. печениот јачменов слад и печениот чист јачмен, е главната карактеристика на ова црно пиво. Интензивни вкусови и ароми на кафе, темно чоколадо и кремаста текстура во устата. Малку хмељ само за да се избалансира вкусот. Совршено пиво за вечерни часови.