Skip to content Skip to footer

Andre IPA beer

220 ден

ENGLISH IPA / 330 ml / 6.1 % / ITALY

Нема на залиха

Категорија Product ID: 9907

Опис

СТИЛ НА ПИВО: ENGLISH IPA
ABV: 6.1%
Се служи на температура: 10C
Боја: бакарна
Горчина: 38 IBU
Производител: Birrificio Cittavecchia
Земја на потекло: Италија,

Свежо занаетчиско непастеризирано пиво Најдобро оди во комбинација со: мезиња и главни јадења со месо, мрсна риба,
интензивни сирења и зачинета храна